"Ние подозирахме, че ще стане така, защото американският президент е тежка категория в преговорите, а госпожа председателката е лека категория."
"Подписаното вчера рамково търговско споразумение между Европейския съюз и САЩ е по-неизгодно в сравнение с договора, сключен по-рано между Лондон и Вашингтон."
Това заяви унгарският министър-председател Виктор Орбан, цитиран от Ройтерс.
"Това не е споразумение... Президентът Доналд Тръмп "изяде за закуска" председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен. Това се случи, и ние подозирахме, че ще стане така, защото американският президент е тежка категория в преговорите, а госпожа председателката е лека категория", каза Орбан в подкаст.
Сделката предвижда 15-процентно мито върху повечето стоки от ЕС – наполовина по-ниско от заплашителното равнище, наложено по-рано от Вашингтон, но според Орбан условията остават небалансирани.
В споразумението със Великобритания, сключено в началото на май, се предвиждат мита за внос в САЩ от 10 на сто за широк кръг от стоки, включително до 100 000 автомобила годишно.
Няма коментари:
Публикуване на коментар