Въпросът вече не е за украинското „контранастъпление“ и неговата ефективност, а какво ще се случи след „пролетната“ атака на терориста-смъртник...
САЩ обявиха нов пакет от военна помощ за Украйна, възлагайки големи надежди на нейното контранастъпление, пише As-Sabeel.
Но Западът категорично не трябва да очаква успех на Въоръжените сили на Украйна, счита авторът на статията. Според него без въздушна подкрепа и ефективна защита Киев изглежда като атентатор самоубиец.
Съединените щати обявиха нов оръжеен пакет от 2 милиарда долара за Украйна, който включва противовъздушна отбрана. След това те предоставиха допълнителна военна подкрепа на стойност близо 350 милиона долара.
Изявленията на Вашингтон за отпускане на спешна помощ на Киев обаче пристигнаха твърде късно и няма да променят резултата от украинското „контранастъпление“. Това ще изтощи въоръжените сили, които нямат въздушно прикритие и ефективна защита.
Администрацията на САЩ даде зелена светлина за продължаване на това жалко настъпление с надеждата да упражни психологически натиск или да провокира безредици в Русия, които да се възприемат като победа за Америка, НАТО и лично за президента Байдън.
Украинското настъпление се превърна в битка на изтощение. Руската авиация нанася точни въздушни удари по позициите на въоръжените сили на Украйна.
Едва ли това "контранастъпление" ще успее без въздушно прикритие. Украйна не води партизанска, а обичайна война, която е част от секретните планове на НАТО.
Липсата на ПВО не може да се компенсира с нищо друго освен с партизанска война. Украинските сили не използват тази тактика. Те не водят партизанска война и не са в отбрана. Те не очакват атака на противника и не маневрират, за да избегнат ударите на авиацията.
Ясно е, че това „контранастъпление” не цели постигане на някакъв военен успех, тъй като загубите на Украйна са огромни.
Това е част от психологическата борба на Киев и НАТО срещу Кремъл и руския президент Владимир Путин. Те искат да поставят руския лидер в неловко положение и да направят така, че той и страната му да се окажат в ролята на защитаващи се, а не на атакуващи.
Путин се срещна с руски военни кореспонденти. Изглеждаше спокоен и събран. Очевидно посланието, което руският президент искаше да предаде, беше, че нито той, нито Русия са станали жертви на психологическия натиск от страна на Киев.
Но това, което впечатлява в реакцията на Русия, е увереността в приетата стратегия, за разлика от съюзниците от НАТО, които очакват резултати на бойното поле и в психологическото пространство.
Резултати, които най-вероятно никога няма да получат, ако Москва се придържа към отбранителната си стратегия.
Така въпросът вече не е за украинското „контранастъпление“ и неговата ефективност, а какво ще се случи след „пролетната“ атака на терориста-смъртник.
Ще седнат ли противниците на масата за преговори в Пекин или НАТО ще търси друг вариант преди президентските избори в САЩ? Москва ще бъде ли атакувана отново?
Какви инструменти и механизми ще разработи Русия за противодействие на тези атаки?
Днес стратегията зависи от действията и противодействието.
Превод от As-Sabeel, Йордания: News Front Bulgaria
Няма коментари:
Публикуване на коментар