В България няма политическа сила, която да се опълчи на установилия се вече фашизъм.
БСП е обичайна компрадорска парламентарна партия, от "Възраждане" се страхуват да застанат зад народа, сакън да не ги обвинят в русофилия, а и са си самодейци без политически опит, за което не ги виня. Толкова могат, въпреки че се стараят.
А там, където пипнат "левите", воглаве с вечната Мая - по-добре да ги няма никакви. До каквото и да са се докоснали всичко са умирисали - Майчето нещо захлебва за прически. И дотук!
Няма кой да направи нелегална партия като нашите дядовци по нивите и шубраците в Балкана, защото една Велика сила ни е отписала. Без подкрепа не става - малки сме.
Надежда всяка тука оставете, както е казано в литературната класика. А тя е вечна.
Не ни остава нищо друго, освен пак да почакаме малко - някакви си 500 години.
Не е много, уверявам ви! Все пак е по-малко от 1000.
Ще цитирам по памет Воланд, Булгаков, де: "Ако човек прави планове, то би трябвало да са за някакъв малък срок, примерно хиляда години."
Това е положението!
Няма коментари:
Публикуване на коментар