Пролет

Пролет
Пролет

24 октомври 2023 г.

Илон Мъск: Съединените щати вървят насън към Трета световна война

Мъск призова САЩ да намерят път към мир в Украйна и да възобновят нормалните отношения с Русия

 

 

Милиардерът Илон Мъск предупреди, че "Съединените щати вървят насън към Трета световна война", пише в. "Уолстрийт Джърнъл".

В подкаст дискусия на своята социална платформа X, Мъск допълни, че "самата цивилизация може би е заложена на карта".

"Основният приоритет на политиката на САЩ трябва да бъде избягването на Третата световна война и недопускането на ситуация, в която регионален конфликт бързо може да се превърне в глобален", счита шефът на SpaceX и Tesla.

Мъск твърди, че "САЩ принуждават Русия да се съюзи с Иран и Китай". Той каза, че Русия с нейното изобилие от суровини и Китай с неговия феноменален индустриален капацитет са страхотна комбинация.

Мъск призова САЩ да намерят път към мир в Украйна и да възобновят нормалните отношения с Русия. Предприемачът не смята за разумно надценяването на силата на САЩ.

Милиардерът намекна, че "военната мощ на САЩ вече не е това, което е била някога" - особено в сравнение с други глобални сили.

В своята дискусия Мъск изрази мнение, че няма антируски бунт в рускоезичните райони на Украйна, окупирани от Русия. По думите му това означава, че настоящата фронтова линия може да се превърне в линия на прекратяване на огъня или в постоянна граница.

 

Няма коментари:

Публикуване на коментар