Той е може би най-талантливия автор измежду всички мускулести богове от носталгичните супер екшъни, които дефинираха изпъкналия американски бицепс през епохата на Рейгън
Силвестър Сталоун все по-често се отбива в имението на Доналд Тръмп Мар-а-Лаго във Флорида и за разлика от повечето си холивудски колеги демонстрира гръбнак, мускули, мъжество и любов към страната си.
Той не се пречупи и не се подчини на режима на Демократическата партия, както го стори другата екшън легенда – Арнолд Шварценегер. Наскоро Сталоун сравни Тръмп с Джордж Вашингтон и взе участие в официално събитие след историческата изборна победа на милиардера.
Извън политическите си изяви Сталоун развива хобито си да рисува и преди дни продаде свое платно за близо половин милион долара. В професионален план един от императорите на екшън киното се завръща към един от най-големите си успехи с планирано продължение на планинското зрелище от 90-те „Катерачът“.
А посещенията в Мар-а-Лаго не са случайни. Слай сподели, че ще се премести от Калифорния във Флорида и така стана поредната голяма звезда, която прави това знаково вече преселване. Сталоун беше един от символите на „Златния щат“, претърпял тежка трансформация след години на радикални прогресистки и либерални политики. Престъпността, високите данъци и кризата с бездомните е основен мотив за богатите и известните калифорнийци да поглеждат към Флорида.
Сталоун съобщи новината в своето семейно риалити и потвърди, че жена му Дженифър също много държи на преместването. В поредицата, която се радва на растяща популярност той разказа и за бруталните си контузии по време на снимките на първия филм от поредицата „Непобедимите“ преди 14 години. След осем операции на гръбнака и огромни проблеми с врата, Слай се обърна към всички с думите: „Не правете каскади сами!“ Преди време Сталоун обяви, че ще се оттегли от следващите продължения на „Непобедимите” и ще ги остави в ръцете на своя колега Джейсън Стейтъм.
Роденият в Манхатън мускулест мъжкар с италиански произход продължава да се занимава с множество проекти като продуцент, сценарист, режисьор и актьор. Извън киното, легендарният алфа-мъжкар от „Роки” и „Рамбо” усети жегата на феминистките кампании #MeToo и #Time’sUp с претоплени обвинения отпреди десетилетия, но успя да оцелее след опита на истерични активисти да го „отменят”.
Вече над 45 години Сталоун е сред най-разпознаваемите лица на планетата, но неговият старт в шоубизнеса е особено интересен и пикантен. Преди да прекрачи прага на голямото кино, той се пробва в софт порно индустрията с роля в палавата секс комедия „The Party at Kitty and Stud’s”. Евтината еротика е преименувана на „The Italian Stallion” след като Слай постига световен успех и признание с боксовата драма „Роки” през 1976-а година. Така един от първите му прякори става „Италианският жребец”.
През 80-те и 90-те той се утвърждава като една от най-големите звезди на планетата и участва в двете си иконични поредици - „Роки” и „Рамбо”. Той помпа релефните мускули на своята слава с още жанрови класики като „Кобра”, „Танго и Кеш”, „На върха”, „Катерачът”, „Разрушителят”, „Специалистът”, „Атентатори” и „Съдия Дред”. Сталоун показа и емоционален диапазон извън мъжкарските стереотипи в полицейската драма от края на 90-те „Копланд”.
В следващите години кариерата на Сталоун започва да буксува. Единственото постоянно нещо в този период е безупречната физика на звездата. Той е фитнес фанатик и дори днес на 77 години притежава суха и релефна мускулатура с изпъкнали вени и анатомично очертани мускули. Сталоун открито признава, че „си помага” със субстанции като хормон на растежа, но винаги подчертава, че няма стероиди, които да заменят дисциплината и тежките тренировки.
Залезът на Слай в началото на новия век съвпадна с естествената смърт на класическия екшън. Големият конкурент на Сталоун - Арнолд Шварценегер, се преориентира към политиката и завоюва два мандата като губернатор на тогава все още „Златния щат” Калифорния. А Силвестър се спусна надолу по склона на серия от горчиви провали. Но после отново се изкачи до върха с проекти като „Крийд”, „Непобедимите”, новите продължение на „Роки” и „Рамбо” и доказа, че има защо да е едно от най-ярките олицетворения на Американската мечта.
Лице на екшън киното още от епохата на Рейгън
През
2011 г. Силвестър Сталоун е включен в Международната боксова зала на
славата, въпреки че никога не е бил професионален боксьор. Но в това
няма нищо изненадващо: тази чест се присъжда не само на звездите на
ринга, но и на актьори, журналисти, писатели, които имат голям принос за
развитието на този спорт. Слай никога не е бил просто звезда от
повърхностни тестостеронови тупалки. Всъщност той е може би
най-талантливия автор измежду всички мускулести богове от носталгичните
супер екшъни, които дефинираха изпъкналия американски бицепс през
епохата на Рейгън.
Слай е победител
Винаги съм харесвал Слай, той е победител. И той е корав нюйоркчанин като мен. Много се радвам на неговия успех, „Роки” и „Рамбо” са филми, които улавят силния и несломим американски дух и показват защо Америка е била велика и трябва отново да бъде велика!
Доналд Тръмп, 45-и и 47-и президент на САЩ
Бяхме добър тандем в „Специалистът“
Изключително много уважавам Силвестър Сталоун. Свързва ни дълго приятелство, работили сме заедно, имаме много общи интереси в областта на благотворителните кампании. В „Специалистът” направихме доста приятен тандем, аз не си падам много по екшъните, но този се получи. Бих казала, че Силвестър е един от последните истински мъже на Холивуд.
Шарън Стоун, актриса
Беше ми най-голямата конкуренция
През 90-те години Слай ми беше най-големия конкурент. Още тогава бяхме приятели, но на екрана и в бокс-офиса стояхме един срещу друг и постоянно се състезавахме кой ще направи по-големия и по-успешен филм. Феновете искаха да ни видят заедно както Де Ниро и Пачино в „Жега”, но тогава и двамата страдахме от твърде голямо его. Сега като остаряхме нещата се промениха и вече редовно работим заедно. Свирепата ни конкуренция отдавна е в миналото.
Арнолд Шварценегер, актьор, бивш губернатор на Калифорния
Владислав Апостолов, "Труд"
Няма коментари:
Публикуване на коментар