Руското население има късмета – за разлика от европейското и българското, начело на държавата да са мъдри и отговорни лидери
Шефът на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен с нескривано презрение определя Русия като „бензоколонка с атомна бомба“.
Известната по света с далаверите си гинеколожка, която отново е назначена от САЩ да управлява Евросъюза, наистина си вярва, че Русия е безнадеждно изостанала държава. Според нея тя дотам се е докарала, че е принудена да купува перални от чужбина, за да сваля от тях чипове, които после да монтира на ракетите си.
Това, че гинеколожката е тотално неосведомена за реалния свят пролича още по времето, когато тя бе министър на отбраната на Германия. Но в последните години нейната ужасяваща некомпетентност, съчетана с неистовата и ненавист към Русия, струва твърде скъпо на обикновените европейци. Включително и на нас българите, тъй като нейни марионетки са на ключови позиции във властта. И така имат възможността да влияят крайно негативно на съдбата ни.
Предостатъчно доказателства за това може да открием във внушителният по обема си доклад (над 400 страници) на италианския политик Марио Драги, посветен на конкурентоспособността на Европа. В него се прави извод, че икономиката на нашият континент се разрушава най-вече заради отказа на Еврокомисията от евтините руски енергоресурси. В резултат на това европейската промишленост е принудена например, да купува пет пъти по-скъп природен газ, отколкото го пазаруват нейните американски конкуренти.
По всичко личи, че следващите години от втория мандат на гинеколожката, подкрепяна от комисари, която тя сама си е подбрала, окончателно ще съсипят Европа. Американската агенция Bloomberg съобщава, че в предверието на зимата, която се очаква в Европа да бъде доста студена, цените на природния газ рязко са започнали да растат. Същевременно запасите от него в европейските хранилища стремително намаляват. Договорът за транзит на руски газ през Украйна изтича в края на 2024 г., а алтернативно съглашение досега не е подписано. Санкциите, които въведоха САЩ срещу Газпромбанк, която обработва плащанията за руския газ от европейските клиенти повишават риска, че тези доставки може много скоро да бъдат прекратени, пише Bloomberg.
Но въпреки това гинеколожката и екипа и продължават с безумната си политика. В подготвяният от тях 15-ти пакет от антируски санкции се въвеждат нови ограничения относно възможността държави-членки на общността да купуват руски природен газ. По този начин Еврокомисията се стреми да накаже Русия, като намали приходите в нейния държавен бюджет. На неадекватните недоразумения начело на Евросъюза не им пука, че в резултат на това ще последва нов скок на цените на всичко в Европа, закриване на нови предприятия, безработица и мизерия за милиони обикновени европейци.
По всичко личи, че русофобите на власт в Евросъюза и у нас имат много лоши съветници. Подобно на господарите си и те самите са тотално неосведомени за потенциала на руската държава. Затова продължават да са убедени, че ако престанат да купуват от „бензоколонката“ то веднага ще съсипят руската икономика.
Естествено, това просто е невъзможно да се случи. Търсенето на руски природен газ е устойчиво в света и Русия продължава да печели милиарди долари от него. Но най-голямата тайна, която крият от нас, обикновените хора е, че продажбата на природен газ далеч не е единственият източник на доходи на Русия. Милиони долари тя печели от съвсем други дейности.
Русия се очертава като перспективен производител на вино например. За първото полугодие на тази година износът на руско вино в чужбина се е увеличил с около една пета. Търсенето на нейно качествено вино – бяло, розово, червено постоянно расте и вътре в страната.
Производството на вино в Русия има огромна подкрепа от държавата. В него се влагат и големи частни инвестиции. Днес около две трети от асортимента в магазините на страната е руско вино. По темпа на развитие винопроизводството отстъпва само на военнопромишления комплекс. Постоянно се увеличават площите с лозови насаждения – сега те надхвърлят 101 000 хектара. На руският виноделчески форум, който се проведе в началото на ноември т.г. в Москва, свои продукти представиха над 50 винопроизводители. Създават се не само класически, но и уникални видове вина. Ако преди три години руските марки вино със защитени географски наименования са били 800, сега те са няколко хиляди.
Русия има огромно бъдеще като производител на вино. И това е обяснимо – историческата родина на лозата не е Франция или Португалия например, а руското Предкавказие. В Русия отдавна са утвърдени девет основни винопроизводителни региона – Краснодарския край, Крим, Ростовска област, Дагестан, Ставрополския край, Волгоградска област, Адигея, Северна Осетия и Кабардино-Балкария. Като нови винопроизводители се очертават Воронеж, Донецк, Запорожието, Саратовска, Астраханска и Самарска области, Далекоизточната зона. Но главните винопроизводители в Русия са Краснодарския край и Крим – там се намират почти три четвърти от всички руски лозя. През 2024 г. се очаква производството на вино в Русия да се увеличи до 70 милиона декалитра (през 2023 г. то е било 60 милиона декалитра). Същевременно расте и винения туризъм в страната – все повече хора посещават винопроизводителни райони, за да се запознаят и дегустират на място техните вина. През тази година те са се увеличили с над една четвърт – никой друг вид туризъм няма такова темпо на развитие в Русия. При това от 2 500 регистрирани в страната туроператори по-малко от 3 на сто работят в областта на винения туризъм. Расте и броя на чужденците, които желаят да се запознаят с местната култура, гастрономия, с предлаганите им мастер-класи, да участват във винени фестивали, да станат съпричастни към процеса на създаване на божествената напитка. Този вид туризъм, определян като „икономика на емоциите“, има отлични перспективи в Русия.
Вероятно мнозина ще бъдат удивени, ако научат, че Русия е и един от големите производители на шоколад. За периода януари-септември 2024 г. тя е изнесла над 61 000 тона шоколад в други държави и е спечелила от това около 200 милиона долара. За същият период тя е продала само в САЩ шоколад за над 1.7 милиона долара, което е над три и половина пъти ръст в сравнение с предшестващи периоди.
В тези трудни инфлационни времена, в които живеем, най-сигурната инвестиция си остава златото. Неговата цена вече е над 2 600 долара за тройунция – увеличение с около 40 на сто в рамките на една година. А Руската федерация контролира почти 25 на сто от добива на злато в света!
Русия печели стотици милиони долари от неговата продажба в чужбина. Така в края на 2023 г. Швейцария закупи над 14 тона злато с руски произход, за което заплати над 874 милиона долара. Друг голям купувач на руско злато са Обединените Арабски Емирати. През 2022 г. например, те са купили от Русия 96.4 тона злато, което е 15 пъти повече в сравнение с 2021 г. Големи купувачи на руско злато са Китай, Турция и др.
Руското население има късмета – за разлика от европейското и българското, начело на държавата да са мъдри и отговорни лидери. Продажбите на произведено в страната злато в чужбина не са за сметка на златните резерви в страната. Напротив, те непрекъснато се увеличават! В края на октомври т.г. златните резерви на Русия за първи път превишиха 200 милиарда долара и достигнаха рекордните 207.7 милиарда долара! Това злато се намира в Русия – далеч от алчните ръце на коварни и лицемерни евроатлантически „вождове“. А растящите запаси от злато са защитник на Русия от възможни кризи – също както нейните въоръжени сили.
Мечтата на гинеколожката и хилядите подобно на нея русофоби на власт в Европа да накажат Русия, като забранят покупката на нейния природен газ, реално се оказва подарък за великата славянска държава. Освен новите пазари за него, които тя незабавно намери на Изток и в държавите, членки на БРИКС, сега тя увеличава вътрешното му потребление. Същевременно развива и нови производства на основата на природен газ – като изкуствени торове например, които са все по-търсени по света. Или фуражен протеин – един изключително печеливш бизнес, защото е основна хранителна субстанция в селското стопанство и др. А достъпността на природен газ, с който Русия разполага в огромни количества, е една от най-важните предпоставки за успешно развитие на нейната икономика.
Русия доказва верността на старата поговорка, че рибата се вмирисва от главата. Ако начело на славянската държава бяха инфантилни, некомпетентни, невероятно глупави недоразумения, каквито преобладават сред западните и родни управленчески „елити“, то икономиката и отдавна щеше да бъде съсипана. Но се случва точно обратното – за деветте месеца на т.г. например, ръста на нейният брутовътрешен продукт превиши четири процента!
За разлика от икономиката на Европа, която продължава своя летеж към пропастта...
Няма коментари:
Публикуване на коментар