Пролет

11 юни 2016 г.

Европа е футбол! (галерия+видео)

Церемонията по откриването на Евро 2016 беше впечатляваща

Европейското първенство по футбол започна с кратка десетминутна церемония по откриването преди първия мач между домакина Франция и Румъния.

Домакините акцентираха върху културните забележителности на своята страна, а кулминацията настъпи с изтребители на френските военновъздушни сили, които прелетяха над "Стад дьо Франс", изобразявайки цветовете на френското знаме в небето над Париж.

В средата на терена зад пулта застана популярният френски ди джей Давид Гета, който подгря публиката за началото. Той е автор и на химна на Евро 2016, който бе изпълнен на живо от 18-годишната шведска певица Зара Ларсо.

В шоуто по откриването взеха участие 550 души, 25 от които професионални актьори, а останалите доброволци.

За началото на първия мач от Евро 2016 трибуните бяха украсени в цветовете на 24-те отбора финалисти.

В мача на откриването Франция победи Румъния с 2:1. Минута преди изтичането на редовните 90 минути най-добрият на терена Дмитри Пайе стана герой за своите с невероятно победно попадение извън наказателното поле.