Зима

Зима
Пролет

21 април 2017 г.

Премиум модели от „народните” марки (галерия)

Шест автомобила, които се опитаха да променят статуквото

Луксът при автомобилите не е само Mercedes, Rolls-Royce или Bentley. Някога дори производители на масови модели предлагаха машини от такъв тип.


Ето 6 автомобила, които спокойно могат да бъда определени като „премиум”, но бяха произведени от „народни” марки. И затова така и не бяха оценени по достойнство от купувачите.

Opel Senator



Първото поколение на Senator бе сравнявано в медиите с флагманите на „Голямата германска тройка”. Второто обаче беще още по-впечатляващо. Това е Senator B, който се произвежда от 1987 до 1993. Още при излизането си пазара машината предлагаше климатик, круиз-контрол, борд-компютър и модерно окачване.

Най-ценни и най-редки са екземплярите, подготвени съвместно с ателието Irmscher. Те се отличават с кожен салон, а също така и с мощен 4,0-литров двигател с 272 к.с. С него Senator B ускорява от 0 до 100 км/ч за по-малко от 7 секунди и развива максимална скорост от 250 км/ч.

Rover 800


Най-луксозните модели на британците бяха представени в периода, в който компанията си сътрудничеше с Honda. Това беше серията 800, включваща представителен седан, купе и лифтбек. В основата на модела е Honda/Acura Legend, като той се произвежда през периода 1988-1998 г.

Луксозният Rover 800 е направен в типичния британски стил – много дърво и кожа, както и много електроника, която не е особено надеждна. Залага се на двигатели на Rover и Honda, в това число и дизели. Във Великобритания моделът е доста търсен, като достойно се конкурира с  BMW и Mercedes.

Citroen C6


Разбира се, C6 съвсем не е първият автомобил от премиум-клас за Citroen (нека си спомним CX и XM), но такъв лукс като при C6 не е предлагал нито един модел на френската марка. В салона има комбинация от скъпа кожа и дърво, а в оборудването са включени най-модерните по това време електронни системи. Към това трябва да добавим легендарното окачване, което прави колата перфектна за дълги пътувания.

Двигателите на C6 са най-различни – под капака са поставяни както V6 мотори, така и и 4-цилиндрови турбодизели. През периода 2005-2014 г. от модела са произведени около 24 000 бройки. В Китай от 2016 г. се предлага и второ поколение на модела, но то няма почти нищо общо с оригинала.

Renault Safrane



Моделът Safrane сменя Renault 25 през 1992 г., като предлага не само разкош, но и удобство. Благодарение на окачването в него без проблем удобно пътуват петима души (това се отнася за версията Biturbo – на снимките). Тя е една от най-бързите серийни машини в света по това време, като развива 260 км/ч.

В оборудването на топ-версиите на Safrane влизат двузонов климатик, скъпа и модерна аудиосистема, електрически настройки на предните и задните седалки, борд-компютър с гласово управление, както и навигация. На мястото на Safrane идва Vel Satis, който въпреки впечатляващия си външен вид, не е толкова интересен технически.

Daweoo Chairman



„Детето” на SsangYong и Daewoo всъщност е разработено изцяло под контрола на компанията Mercedes. То представлява напълно модернизирана E-Class (W124), като сменя на конвейра седана Arcadia, който се прави по лиценз на компанията Honda.

Флагманът на корейците се произвежда през периода 1998-2001 г. Технически той е близък до E320, като разчита на същия 3,2-литров двигател с 220 к.с. и 320 Нм и на 4-степенната автоматична скоростна кутия на Mercedes. Седанът ускорява от 0 до 100км/ч за 8,5 секунди и развива до 230 км/ч. В салона има двузонов климатик и навигация.

Volkswagen Phaeton



Phaeton е най-големият парадокс в историята на компанията Volkswagen. Той е създаден като конкурент на BMW 7-Series, но така и не успява да стане популярен. В същото време пуснатият малко по-късно Touareg успява успешно да се справи с BMW X5. Според мнозина именно Phaeton е най-недооцененият автомобил в историята на марката.

Седанът се произвежда от 2002 до 2016 г., като се ползваше с популярност най-вече в Китай. Във Volkswagen се надвяваха да пуснат втората генерация на модела до края на 2017 г., но „Дизелгейт” промени тези планове, тъй като се наложи свиване на разходите.
 

Automedia.bg

Няма коментари:

Публикуване на коментар