Зима
Пролет

27 май 2023 г.

"Байерн" Мюнхен стана шампион на Германия за 32-ри път

Баварците спечелиха титлата след драма в последния 36-и кръг на Бундеслигата - победен гол в 89-ата минута и равенство на "Борусия" Дортмунд

"Байерн" Мюнхен победи с 2:1 "Кьолн" в мач от последния 36-и кръг на Бундеслигата и така стана шампион на Германия за 32-ри път.

Баварците стигнаха много трудно до успеха с попадение на Джамал Мусиала в 89-ата минута. И все пак нищо не беше в техните ръце.

"Байерн" се надяваше по същото време "Борусия" Дортмунд да сгреши срещу "Майнц".

На „Сигнал Идуна Парк“ точно това се случи и по този начин "Байерн" измъкна под носа на вестфалци титлата. „Жълто-черните“ завършиха наравно 2:2 срещу Майнц.

В крайното класиране на Бундеслигата "Байерн" и "Борусия" са с по 71 точки, но решаваща е головата разлика. Новият-стар шампион е 92:38 (+54), а Дортмунд 83:44 (+39).