Пролет

Пролет
Пролет

26 февруари 2024 г.

Интервюто на Тъкър Карлсън с Владимир Путин влиза в учебната програма в Русия

Оценката на интервюто ще помогне на децата, да развият по-положително отношение към своето бъдеще и бъдещето на родината си

 

 

На учителите в Русия е казано да използват интервюто на Тъкър Карлсън с Путин като учебно ръководство, за да се научат как да "идентифицират надеждни източници на информация".

Образователните служители в град Уляновск, родното място на Ленин, издадоха препоръки към местните училища да анализират и обсъдят неотдавнашното интервю между руския лидер и американския телевизионен водещ, за да насърчат развитието на аналитични и критични умения на учениците.

Интервюто представлява "уникален поглед към световната политика, допринасящ за формирането на чувство за национална идентичност и разбирането на позицията на Русия на световната сцена", според препоръките, получени от руския издател Сирена.

Добавя се, че оценката на интервюто ще помогне на децата, да развият по-положително отношение към своето бъдеще и бъдещето на родината си.

По време на интервюто Путин говори без прекъсване почти половин час, давайки своята историческа интерпретация на териториалните претенции на Русия над Украйна.

Путин каза, че поляците са "принудили Хитлер да започне Втората световна война с тях" по време на интервюто.

Училищата са основният канал на Кремъл да упражнява информационен контрол върху населението. Копие от нов учебник по руски училище, закупен миналия месец от кореспондент на Times, гласи, че Тръмп е загубил изборите през 2020 г. "в резултат на очевидна изборна измама от Демократическата партия".

Тъй като книгата беше представена точно преди началото на новата учебна година миналото лято, руският министър на образованието Сергей Кравцов заяви, че тя ще "предаде целите на офанзивата в Украйна на учениците, които, по думите на Русия, са демилитаризация и денацификация".


 





 

Няма коментари:

Публикуване на коментар